Sprawa jest dość prosta.

Po wygenerowaniu i wydrukowaniu szczegółowego raportu zgłoś się do Pracodawcy z tym problemem. Powinien sprawdzić dlaczego są różnice pomiędzy Wami (ma taki obowiązek). Może uda się załatwić wszystko polubownie.

NA TYM ETAPIE POWINNO SIĘ WSZYSTKO ZAKOŃCZYĆ !!!

Jeśli Pracodawca będzie szedł "w zaparte" nie masz innego wyjścia jak zacząć się domagać zwrotu w formie pisemnej.

W tym przypadku:

  1. Wypełnij i wydrukuj wzory z Sekcji "Dokumenty do pobrania" o nazwie "Żądanie zapłaty zaległej części wynagrodzenia" (jest to prawnie wymagany dokument) oraz złośliwie "Żądanie wydania dokumentacji pracowniczej". Dołóż do tego wydrukowane szczegółowe raporty jako załączniki. Powinno pomóc.
    Jeśli nie to:
  2. Nie masz wyjścia i musisz złożyć "Pozew do Sądu Pracy" wzór w sekcji "Dokumenty do pobrania". Nie musisz brać Prawnika możesz to zrobić samodzielnie - DASZ RADĘ.
    W tym przypadku musisz złożyć wydrukowane szczegółowe raporty z kalkulatora wynagrodzeń, grafiki, paski wynagrodzenia - za każdy miesiąc z osobna. Oraz swoją umowę o pracę, żądanie zapłaty, żądanie wydania dokumentacji pracowniczej, ewentualną odpowiedź Pracodawcy oraz wszelkie inne ważne wg. Ciebie dokumenty jeśli takie posiadasz – wszystko jako załączniki do pozwu. Będziesz mógł domagać się zadośćuczynienia. Pamiętaj, że do Sądu składasz 2 komplety dokumentacji a 3 jest dla Ciebie.
  3. Jeżeli termin rozpatrzenia sprawy przez Sąd Pracy będzie odległy lub zaległość jest sprzed 2 czy 3 lat jak najszybciej złóż do Sądu dodatkowe dokumenty tj. "Prośba o zabezpieczenie, przerwanie terminu przedawnienia" oraz "Prośba o przyspieszenie terminu rozpatrzenia sprawy" dostępne w sekcji "Dokumenty do pobrania".
Ważne: Po złożeniu pozwu do Sadu Pracy załóż konto na Portal Informacyjny Sądów Powszechnych - będziesz na bieżąco oraz będziesz wiedział/a z wyprzedzeniem o pismach z Sądu.
Kilka dni w wiedzy o piśmie robi wielką różnicę. Termin na odpowiedź do Sądu to tylko 7 dni od doręczenia przez Pocztę. Czyli od przeczytania na Portalu ze 3 dni zajmie wysłanie listu, Poczta ze 3 dni będzie dostarczać, Ty możesz odebrać w ostatni dzień awiza czyli po 7 dniach. Masz na odpowiedź 7 dni. W ten sposób masz 20 dni zamiast 7, na skonstruowanie i wysłanie odpowiedzi.
Jeśli napotkasz jakiś problem na drodze prawnej napisz do mnie. Napewno pomogę w miarę możliwości i dostępnego czasu, mam doświadczenie bo samodzielnie przez to przeszedłem.