I. Wynagrodzenie:

Pracujesz dla pieniędzy. To podstawowa prawda.
Pracując masz prawo oczekiwać szacunku do Twojej pracy ze strony Pracodawcy, regularnych i poprawnie wyliczonych wypłat. Niestety często tak nie jest. Nie dość, że nie okazują Ci szacunku to prawdopodobnie niedopłacającą Ci wynagrodzenia (skoro tu jesteś, to jest coś na rzeczy).
Policzenie wszystkich składników wynagrodzenia w systemie równoważnym kierowcy autobusu miejskiego i innych grup zawodowych jest bardzo skomplikowane. W rozmowach z wieloma kierowcami autobusów miejskich ustaliłem, że praktycznie nikt nie potrafi tego zrobić prawidłowo.
Nic dziwnego. Też się z tym męczyłem.
W związku z tym Pracodawcy mają pokusę „manewrowaniem” godzinami pracy, wynagrodzeniem, paskami wynagrodzeń itd.
Ale koniec z tym !!!
Teraz już możesz coś z tym zrobić !!! Korzystając z Kalkulatora wynagrodzeń systemu równoważnego policz czy finansowo wszystko jest OK. Oby tak było, tego Ci życzę.

Ale …. Poprostu sprawdź !!!


II. Szacunek:

Ciężko pracujesz. Jesteś filarem firmy i to dzięki Tobie całe biuro ma forsę na wypłaty. Bez Ciebie poszliby na bezrobocie.
To Ty wypracowujesz dochód dla Firmy. Należy się szacunek !!!
Jeśli go masz to gratuluję, lecz nie sądzę. W wielu firmach kierowcy traktowani są na poziomie planktonu, oczywiście po cichu.
Nic dziwnego, zgadzają się na wszystko. Pracę z wolnego, zamiany dni pracy, zmiany godzin pracy i wiele wiele innych. Przymykają oczy na często potężne prawnie wykroczenia czy nawet przestępstwa. Niestety z niewiedzy oraz w drugiej opcji „bo tak u Nas jest i tyle”.
Jeśli będziemy tak dalej robić będą nas olewali, traktowali jak „bydło”do roboty.
Dla Pracodawcy najważniejsze jest aby biurowcy mieli dobrze, spokojnie i bogato oczywiście (choćby premie).
Wszyscy musimy zapracować na szacunek poczynając od samych siebie i nie oglądając się na innych. Musisz zawalczyć o swoje !!!

Jesteś człowiekiem i musisz być tak traktowany !!! No chyba że wolisz jak zwykle.